Strona główna

Podlaska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II
IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły PDF Drukuj Email

 


Dnia 5 czerwca 2009 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie odbyła się IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły. Wzięli w niej udział uczniowie z Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Każdą szkołę reprezentowało trzech uczniów. W konkursie uczestniczyło zatem 21 recytatorów wraz z nauczycielami – opiekunami.

W skład komisji konkursowej weszły następujące osoby:  p. Leszek Koleśnik – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury  w Juchnowcu Kościelnym, s. Jadwiga Leończuk SJE – przełożona sióstr Zgromadzenia Służebnic Jezusa w Eucharystii pracujących w Domu Zakonnym św. Kazimierza w Kleosinie, o. Sylwester Grabowski SVD – ze Zgromadzenia Słowa Bożego (Societas Verbi Divini) - wikariusz w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kleosinie, p. Bogusława Wencław – członek białostockiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana oraz p. Anna Piłaszewicz – nauczyciel – polonistka, twórczyni i organizatorka konkursu.

Więcej…
 
V Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Drohiczynie /2009/ PDF Drukuj Email

 


Kolejny V Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II odbył się 8 czerwca 2009 roku w Drohiczynie w ramach 5-dniowych obchodów dziesiątej rocznicy Wizyty Apostolskiej Jana Pawła II w Diecezji Drohiczyńskiej. Organizatorem tegorocznego spotkania było Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drohiczynie. W tym dniu do szkół, których patronem jest Ojciec Święty dołączyły szkoły noszące imię Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz uczniowie z okolicznych miejscowości. Szkoły przybyły ze swymi sztandarami i od Katedry Drohiczyńskiej, trasą, którą przed dziesięciu laty przejeżdżał Jana Paweł II, przemaszerowały pod Kopiec Jana Pawła II na placu Papieskiej Celebry.

Więcej…
 
II Forum Inicjatyw Papieskich w Białymstoku /2009/ PDF Drukuj Email

 


17  października  2009 r. nasza szkoła uczestniczyła w II Forum Inicjatyw Papieskich, który odbył się w Kościele Św. Wojciecha w Białymstoku. Forum rozpoczęło się uroczystą mszą świętą, podczas której wystawiony był poczet sztandarowy naszej placówki.

W Oratorium Św. Jerzego, w podziemiach kościoła, gdzie dekorację stanowiły antyramy, sztalugi, tablice, kroniki przybliżające życie naszej szkoły, można było zapoznać się z różnymi inicjatywami papieskimi.

Więcej…
 
Podsumowanie pracy Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w 2009 roku PDF Drukuj Email

 


Spotkanie odbyło się 25.02.2010 r. w Zespole Szkół im. Jana  Pawła II w Kleosinie. W roku 2009 nasza szkoła była koordynatorem działań Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

O godz. 10.00 w kościele  św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kleosinie odbyła się uroczysta msza święta celebrowana przez Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście: z Kuratorium Oświaty - Wicekurator Oświaty p. Wiesława Ćwiklińska, władze Gminy Juchnowiec Kościelny na czele z Wójtem Gminy p. Czesławem Jakubowiczem, księża z Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Białymstoku, Rada Rodziców, radni gminy, przedstawiciele szkół mających za patrona Ojca Św., sponsorzy publikacji pt.: „Podlaska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II” oraz społeczność uczniowska naszej szkoły wraz z nauczycielami.Read More

Więcej…
 
I Wojewódzki Konkurs Religijnej Poezji Śpiewanej PDF Drukuj Email

 


Podczas podsumowania działalności Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Zespole Szkół im. Jana  Pawła II w Kleosinie za rok 2009 rozstrzygnięto również I Wojewódzki Konkurs Religijnej Poezji Śpiewanej . W salach lekcyjnych naszej szkoły przeprowadzono konkurs w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Honorowy patronat objął:  Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski, pan Jerzy Kiszkiel - Podlaski Kurator Oświaty, pan Czesław Jakubowicz - Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny. Uczestniczyło w sumie 22 uczniów, w tym 8 ze szkoły podstawowej i przedszkola oraz 14 z gimnazjum.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 4 z 5